Páternoster a další typy výtahů

Kromě zmíněných trakčníchhydraulických a bubnových výtahů rozlišujeme další typy, jako je například páternoster, domácí i řeťezový nebo jídelní výtah. Řetězový typ výtahu se v současné době nevyrábí (stávající stroje se udržují v dobrém stavu, popř. se modernizují na trakční výtahy, které mají daleko nižší náklady na provoz). Osobní výtah do rodinného domu je možností, jak vyšší patra domě bezbariérově zpřístupnit.

paternoster

Páternoster, neboli oběžný výtah

Páternoster, neboli oběžný výtah (zdvihadlo), je typ výtahu s nepřetržitým řetězem kabin, které pasažéry vertikálně přepravují v obou směrech. Páternoster se díky vysokému počtu jištění a pojistek řadí mezi nejbezpečnější výtahy a jeho další výhodou je vysoká přepravní kapacita a nízké provozní náklady. V České republice je zhruba 50 výtahů tohoto typu a MSV výtahy a.s. se mohou pochlubit realizovanými modernizacemi páternosterů v Hradci Králové či Praze.

Jídelní výtah

Vyrábíme jídelní výtahy do vývařoven, mateřských škol, nemocnic a dalších prostorů. Jídelních výtahů existuje celá řada s různou nosností. Zabýváme se výrobou na míru, proto jsme schopni realizovat výtah téměř v každém prostoru. V případě poptávky nás neváhejte kontaktovat, rádi připravíme nabídku podle vašich požadavků.